Aeotec Dimmer Bypass
dimmer-kiegészítő (Z-Wave)

6120 Ft
Az Aeotec Bypass egy kiegészítő eszköz az Aeotec Nano Dimmer-hez. Bypass alkalmazásával kiküszöbölhető a fényforrások vibrálása, és lehetővé teszi a kis teljesítményű fényforrások megfelelő szabályzását.
  • Aeotec Dimmer-hez
  • bypass funkció
  • apró méret

Aeotec Nano Dimmer
dimmer (Z-Wave)

29 750 Ft
Az AEOTEC Nano Dimmer egy kompakt modul, amivel szabályozható fényerejű lámpákat tudunk vezérelni Z-Wave hálózaton keresztül. Nagy előnye a relékkel szemben, hogy nincs szükség a nulla vezeték bekötéséhez.
  • Z-Wave 500
  • fogyasztásmérő
  • fényerőszabályzás
  • nulla vezeték nélkül

Everspring Wall Plug Dimmer (AD147)
fényerőszabályzós konnektor (Z-Wave)

16 900 Ft
Konnektorba dugható adapter, amely nem csak ki-/bekapcsolni képes a csatlakoztatott készülékünket, de ha lámpáról van szó, akkor annak a fényerejét is tudja szabályozni. 6–250W-os terhelést kezel.
  • Z-Wave 500
  • On/Off funkció
  • Dimmer funkció

Fibaro Bypass 2
dimmer-kiegészítő (Z-Wave)

7440 Ft
A Fibaro Bypass 2 egy kiegészítő eszköz a Fibaro Dimmer 2 (FGD-212) vezérlőhöz. Beépítése kiküszöböli a LED és kompakt fénycső (CFL) villogását, vibrálását a kikapcsolás után. Használata az 50 wattnál alacsonyabb fogyasztású eszközök esetében ajánlott!
  • Fibaro Dimmer 2 modulhoz
  • egyszerű telepítés
  • kis méretű, elhelyezhető a fogyasztónál

Fibaro Dimmer 2 (1A)
dimmer (Z-Wave)

27 900 Ft
A Fibaro Dimmer 2 egy fali kapcsoló mögé, szerelődobozba építhető fényerő-szabályozó modul, fogyasztásméréssel. Minden fényforrással együttműködik, azonban régi fénycsövekkel és transzformátorokkal csak a ki-be kapcsolás funkció használható. Kapcsolhatjuk a világítást közvetlenül a bekötött fali kapcsolóval, vagy okosotthon-központon keresztül, és szabályozható fényforrások esetében változtatható a fényerő is. A Dimmer 2 rendelkezik túláram, túlterhelés és túlmelegedés elleni védelemmel, valamint soft-start funkcióval.
  • Fényerő-szabályzás
  • Fogyasztásmérés
  • Soft-start funkció

Fibaro Walli Dimmer
dimmeres kapcsoló (Z-Wave)

32 380 Ft
A FIBARO Walli Dimmer egy apró kötődobozba szerelhető modul megnyerő, stílusos kapcsolóval. A készülék a világítás intenzitásának, fényerejének szabályozására használható. Ezáltal a világítást alkalomnak megfelelően tudod állítani.
  • világítási kör dimmelése
  • led gyűrű
  • fogyasztás mérése

Heatit Plastic kit for Z-Dim (matt fekete)
készülékház fali dimmerhez

3990 Ft
A Heatit Z-dim fehér színű fali dimmer kiegészítő terméke. Azoknak akik nem fehér, hanem fekete színű szerelvényeket szeretnének. A szett tartalmaz egy fekete kezelő gombot és egy fekete szerelvénykeret. A fekete és fehér kezelőgombok mérete eltérő, így a két szett komponensei nem keverhetők, azok csak egyben cserélhetők.  
  • Fali dimmer
  • fekete keret és kezelő
  • kiegészítő termék

Heatit ZM Dimmer 250W
dimmer (Z-Wave)

20 980 Ft
Fényerőszabályzó (dimmer) modul. Meglévő fali kapcsoló mögé, szerelvénydobozba építhető. Két külső kapcsolóhoz csatlakoztatható. Támogatja a 2- és 3-vezetékes bekötést is. Teljesítményméréssel rendelkezik.
  • Z-Wave 800
  • dimmer
  • 2 és 3 vezetékes bekötés
  • 5-250 Watt

MCO Home 0-10V Dimmer (MH-DA221)
dimmer (Z-Wave)

29 900 Ft
0-10V-os dimmer vezérlő modul. Z-Wave 700-as sorozatú chip-pet használ. Rendelkezik egy kapcsoló bemenettel, melyre hagyományos kapcsolót, nyomógombot, potenciométert, vagy 0-10V-os szabályzást is köthetünk, ezzel vezérelve a kimenetet. Maximális terhelhetősége 10 mA. 
  • Z-Wave 700
  • 12-24V tápellátás
  • többféle fali vezérlés
  • 0-10V kimenet
  • kimenet max. 10mA

MCO Home Micro Dimmer (MH-D220)
dimmer (Z-Wave)

26 900 Ft
Az MCO MH-D220 Micro Dimmer egy Z-Wave-es modul, amely a meglévő fali kapcsoló mögé telepítve, távolról vezérelhetővé és automatizálhatóvá válik az okosotthon központról. Kompakt kialakításának és stabil teljesítményének köszönhetően a modul  számtalan fényforrás szabályzására használható. 
  • Z-Wave 500
  • dimmer
  • 2 és 3 vezetékes bekötés
  • 20-200 Watt

NEON Heatit DIN
DIN-adapter

1190 Ft
A Heatit ZM dimmer 250W modul és a Heatit Transformer kiegészítője, mely fix és rendezett rögzítést tesz lehetővé az elosztószekrény kalapsínjén. Az álló modulrögzítő adapter lehetővé teszi, hogy a szabványos modulegységnél kicsit szélesebb területen elhelyezzünk egy Heatit modult.
  • DIN-sínre szerelhető
  • Heatit modulokhoz
  • fix rögzítés
  • 3D-nyomtatott
  • Távvezérlés.hu logóval

Fényerőszabályzós kapcsolók az MCO Home-tól

Talán sokan ismerik az MCO Home érintőgombos kapcsolóit, de lehet, hogy kevesebben tudják, hogy ehhez a kapcsolócsaládhoz azonos külsővel rendelkező érintőgombos fényerőszabályzók is tartoznak. Pedig a szabályozható fényerő nem csak kellemesebb, hangulatosabb fényviszonyokat segít teremteni, de áramot is spórol.

MCO Home 0–10V Dimmer: csak finoman (vagy akár durván)

Az MCO Home 0–10V Dimmer egy rugalmas Z-Wave 700-as vezérlőmodul, amely lehetővé teszi 0–10V-os világítási és HVAC (hűtő, fűtő, szellőztető) rendszerek precíz szabályozását Z-Wave hálózaton keresztül. Bemenetéhez hagyományos kapcsoló, nyomógomb, potenciométer vagy akár 0–10V-os jel is csatlakoztatható.

Hány gombos HELTUN kapcsolót vegyek?

Most hogy „brutálisan” csökkent a HELTUN termékek ára, sokaknál aktuálissá vált (vagy válhat) a címben megfogalmazott kérdés. A Touch Panel Switch érintőkapcsolók 1–5 gombos változatokban kaphatók. Ha jobban megnézzük a különböző modellek árait, akkor azt láthatjuk, hogy a gombok számának növekedésével kevesebb mint 1000 Ft a felár! Felmerül a kérdés, hogy esetleg megéri-e egy kicsivel drágább, de több gombos típust venni, hiszen egy okosotthon rendszerben nagyon könnyen találhatunk funkciókat gomboknak, reléknek, nem is feltétlenül a világítást kapcsolva velük.

Fényerőszabályzós kapcsoló Zigbee változatban is

Évek óta kapható és népszerű a Heatit Z-Wave-es fali dimmere (fényerőszabályzós kapcsolója), hiszen önmagában (okosotthon-központ nélkül) is használható, és System 55 kompatibilis, azaz számos gyártó 55×55 mm-es közepű sorolókeretébe is illeszkedik. A Z-Wave-es modell után most érkezik a Zigbee-s testvér is.

Újabb Z-Wave eszköz a fényerőszabályzáshoz

Napokon belül megérkezik kínálatunkba egy új dimmer. A Heatit ZM Dimmer 250W, egy Z-Wave 800-as fényerőszabályzó modul. Meglévő fali kapcsoló mögé, szerelvénydobozba építhető. Akár két nyomógombot tartalmazó fali kapcsolóhoz is csatlakoztatható, amely segítségével immár finoman szabályozhatók lámpáink fényereje, vagy az egyik gombbal tetszés szerinti eseménysort indíthatunk el okosotthonunkban.

HELTUN Touch Panel Switch – mire használható? – 3. rész

A HELTUN Touch Panel Switch egy Z-Wave-es érintőkapcsoló-család, kínálatunkban 2–5 gombbal kapható, minden gombhoz egy–egy független szárazkontakt relékimenet rendelhető, tehát akár 5 relé is található egyetlen ilyen fali kapcsolóban! A cikksorozat harmadik részében a újabb érdekességeket olvashatsz a HELTUN sokrétű felhasználásáról.

Tudtad, hogy sok Z-Wave eszköz központ nélkül is használható?

Sok olyan Z-Wave készülékkel találkozunk, amely önállóan – vagy esetleg két eszköz párban működve – is használható alap funkciójuk ellátására, vezérlő központ nélkül is. Ha később tervezünk okosotthon rendszert kiépíteni, de most kellene új termosztátot venni, vagy világítási megoldást kialakítani, akkor – előre gondolkodva – ezeket az egyszerű feladatokat megoldhatjuk Z-Wave kommunikációra képes eszközökkel, és később beilleszthetjük őket egy Z-Wave alapú okosotthon rendszerbe.

Színes LED-szalagok – okosotthon alapú RGB-vezérlés

Az utóbbi évek világítástechnikai megoldásaiban egyre sűrűbben találkozunk LED-szalagok beépítésével. Nem is csoda, hiszen ezekkel a fényforrásokkal igazán dekoratív, hangulatos, és maximálisan testre szabható megvilágítást tudunk kialakítani otthonainkban. Ha a világítás vezérlését is az okosotthonra bízzuk, akkor az esztétikai előnyök mellett további izgalmas lehetőségeket is kaphatunk.

Takarékossági tipp: világítás egy okosotthonban – mozgásérzékelés, időzítés

Újabb takarékossági tippünk a világítás korszerűsítésével foglalkozik. Otthonainkban sok olyan helyiség van, ahol a világítás nincs állandó használatban. Ilyenek például a folyosók, közlekedők, előterek, lépcsőházak, kamrák, pincék, stb., melyeknek világítása így jellemzően nagyon kevés ideig van felkapcsolva. Egy folyosó vagy lépcsőforduló megvilágítására csak pár másodpercig van szükségünk, addig, ameddig valaki áthalad a helyiségen. És akkor is csak olyan fényerővel, amit az éppen aktuális körülmények megkívánnak. Egy okosotthonba illesztett világítással az ilyen jellegű elvárások tökéletesen biztosíthatók és optimalizálhatók. Így nem csak a komfortérzetünk növekszik, hanem jelentős megtakarítást érhetünk el otthonunk (vagy akár munkahelyünk) energiafogyasztásának ezen részében is.

Takarékossági tipp: lámpák alternatív kapcsolása okosabban

Az alternatív kapcsolás talán az egyetlen villanyszerelési művelet, amit nem a hagyományos módon érdemes elvégezni, ha Z-Wave alapú okosotthonban gondolkozunk. De talán kevesen tudják, hogy akkor is megéri okos relét és párhuzamos kapcsolást alkalmazni, ha (még) nincs vezérlőközpontunk, mivel a hagyományos megoldáshoz képest olcsóbb, kényelmesebb és a szabályozható fényerő miatt még jóval áramtakarékosabb is lehet egy hosszú folyó, lépcsőház vagy bármely helyiség – ahol több helyről is szeretnénk kapcsolni a villanyt – megvilágítása.

Vezeték nélküli okosotthon szettek SmartThings Smart Home Hubbal – 2. rész

Az okosotthon szettekről szóló cikksorozatunk második részében a SmartThings alkalmazást és csomagokat vesszük górcső alá. Ezzel az egyszerűen kezelhető felülettel és a kompatibilis eszközökkel érdemes elindulni az okosotthon világa felé. Vajon a SmartThings rendszere milyen megoldásokra alkalmas, egy vállalkozó szellemű felhasználó igényeit kielégíti-e?

Tudtad, hogy a HELTUN érintőkapcsolóival redőnyt is irányíthatunk?

A HELTUN elegáns megjelenésű fali érintőkapcsolóiról (Touch Panel Switch) több cikkünkben is írtunk. Ezekben olvashatsz az érintőgombjaihoz rendelt beállításokról – világításvezérlés, eseménysor-beállítás, stb. Mostani hírünkben a kapcsolók redőny- vagy zsaluzia-vezérlő funkcióját mutatjuk be.

Nyomkodj és tekergess kedvedre!

A világítás szabályzására számtalan eszköz áll rendelkezésünkre, így könnyedén megoldható a fények dimmelése az okosotthon megoldásoknál is. Viszont abban rejlik egy ilyen rendszer nagy előnye, hogy az eszközök közötti összefüggéseket szabadon testre szabhatjuk. Ha érdekel mit lehet kihozni egy okos világításból, olvasd tovább cikkünket!

A „legsmartabb dolog”: a vezérlőközpont

Előző cikkünkben bemutattuk a SmartThings történetét és jelenét annak apropóján, hogy a Samsung gyakorlatilag átadta okosotthon-rendszerét az Aeotecnek, így mostantól Aeotec Smart Home Hub a neve a SmartThings logós vezérlőközpontnak. Talán ennél is fontosabb következmény, hogy az Aeotec mostantól Zigbee-s termékeket is gyártani fog a Z-Wave-esek mellett. Így kisebb lakások, nyaralók automatizálásához még kedvezőbb árú megoldásokat választhatunk úgy, hogy nem kell lemondanunk a Z-Wave-nél garantált kompatibilitás által nyújtott biztonságról; mindegy, milyen szabvány szerint kommunikál egy okos eszköz, ha SmartThings logó van rajta, akkor a Smart Home Hub bizonyosan tökéletesen kezeli majd. Nézzük meg, mit is jelent ez a gyakorlatban!

Tudod, mit dugjál a konnektorba?

Nem is olyan régen, a legelső mechanikus időkapcsolós „okoskonnektorok” megjelenésekor a leggyakoribb felhasználási módok a jelenlétszimuláció (időnként bekapcsol az állólámpa, mintha lenne a lakásban valaki), a karácsonyi lámpafüzér kikapcsolása (hogy ne égjen feleslegesen egész éjjel), vagy épp az akvárium világításának naponta azonos ideig történő bekapcsolása volt. Mára azonban már – szerencsére – nem itt tartunk...

Mik azok a modulok, és mire jók egyáltalán?

Az okosotthon-megoldások tartalmaznak központi egységet, érzékelőket, vezérlő egységeket, illetve kapcsolhatunk hozzájuk különálló rendszereket vagy hálózati eszközöket is – reméljük, ezzel nem mondtunk újdonságot oldalunk régebbi követőinek. A legkézzelfoghatóbb funkciókért, az otthonunkban lévő elektromos bezendezések irányításáért a vezérlő egységek, vagy más néven modulok (relék) felelnek. Cikkünkben bemutatjuk az egyik legismertebb gyártó, az Aeotec vezérlőmodul-kínálatát.

Ennél okosabb kapcsolók nem léteznek! – HELTUN Touch Panel Switch

A HELTUN termosztátjai után megérkeztek a külsejükben és igényességükben ugyanazt a szintet képviselő HELTUN Touch Panel Switch nevű fali kapcsolócsalád tagjai. Az érintőgombok segítségével a beépített reléket, társított Z-Wave eszközöket vagy okosotthonunk bármilyen más funkcióját irányíthatjuk. A gombok háttérvilágítása jelzi a kapcsolt eszközök állapotát. Fény-, hőmérséklet- és páratartalom-érzékelővel és fogyasztásmérővel is rendelkeznek. Jelenleg 2–5 gombos kialakításban érhetők el kínálatunkban.

Végre egy dimmelhető dugalj!

A villanyszerelést nem igénylő „okos” konnektorok (vagy inkább dugaljak) abban segítenek, hogy bizonyos fogyasztók áramellátását tetszés szerint biztosítsuk vagy megszakítsuk, illetve az áramfogyasztást is nyomon követhessük. Takarékoskodhatunk a segítségükkel pl. úgy, hogy a TV, erősítő, lejátszó, stb. éjjel nem kap áramot, így készenlétben sem fogyasztanak, ráadásul villámcsapás és túláram ellen is védettek. Megoldhatjuk, hogy ne maradjon bekapcsolva véletlenül valami (pl. vasaló, kültéri világítás), ami problémát, de legalább is nagyobb áramszámlát eredményezhet. Indíthatunk kávé- vagy teafőzőt távolról, hogy hazaérve meleg ital várjon. A most bemutatásra kerülő dugalj egy régóta meglévő űrt tölt be kínálatunkban, ugyanis nem csak kapcsol, de a feszültséget is képes szabályozni!

Megszületett az okos termosztátok és kapcsolók Rolls Royce-a?

Hamarosan megjelenik kínálatunkba a HELTUN márka – meglepően igényes eszközökkel. A 2014-ben Örményországban(!) alapított cég már az első termékeivel magára vonta a figyelmet. Saját megfogalmazásuk szerint szeretnék újradefiniálni az intelligens otthonok irányítását. A márka haladó gondolkodását és igényességét jól mutatja, hogy minden eszközük Z-Wave 700-as chipet használ, ami biztosítja a legstabilabb és leggyorsabb működést. Figyelem! Hírünket csak a legjobbal megelégedő olvasóink számára ajánljuk!

Qubino: újabb európai márka a kínálatunkban

Az elmúlt hetekben, hónapokban egyre többször szerepelnek híreink között Qubino termékek. Szeptemberben jelent meg a Mini Dimmer, tegnap pedig az új termosztátról írtunk. Azonban nem mutattuk még be alaposabban a gyártót, pedig cégünk a magyarországi disztribútora szeptember óta! Mai cikkünk tehát a szlovén cégről szól, amelynek immár 19 különböző - Európában gyártott – terméke is megtalálható a Távvezérlés.hu kínálatában.

Világújdonság: Qubino Mini Dimmer

Szeptember 12-től 14-ig kerül megrendezésre Denverben (USA) a CEDIA EXPO 2019 kiállítás, amely az otthonunkban működő okos, de mindenképpen elektronikus eszközök egyik legnagyobb seregszemléje. A több, mint 500 kiállító között ott lesz az egyik legnevesebb európai Z-Wave gyártó, a szlovén Qubino is, akinek minden termékét meg lehet találni oldalunkon (ITT írtunk róluk már részletesebben). Kivéve a Mini Dimmer-t, hiszen az csak most fog bemutatkozni a CEDIA-n!

Nagyot fejlődött a Fibaro vezérlőközpontok szoftvere

Fibaro upgradeNagy lépés történt a Fibaro vezérlőközpontok fejlődésében az új firmware-frissítéssel: megold több felmerülő nehézséget, és új szolgáltatásokat is tartalmaz. A 3.600-ás verzióról történő frissítés a készülékek folyamatos működése mellett is elvégezhető, igaz, maga a folyamat fél órát is igénybe vehet, ami alatt nem szabad kikapcsolni a vezérlőt. Ismerd meg az újításokat!

Z-Wave – Miben jobb választás, mint más okosotthon-szabvány?

A Z-Wave alapú rendszerek felépítéséről, előnyeiről EZEN oldalunkon már írtunk. Most összefoglaljuk, miért és mikor jobb választás a Z-Wave szabvány, mint bármi más alternatív megoldás. Az itt leírtak alapvetően kiállításainkon a legtöbbször feltett látogatói kérdésekre adott válaszaink alapján lettek összegyűjtve, illetve ha eszünkbe jut újabb érv, bővítjük ezt a cikket.

Mire figyeljünk építés, teljes felújítás során, ha később okosítanánk ingatlanunkat?

Akár új ingatlanba, akár felújításon átesettbe költöznénk be, mi a Távvezérlés.hu-n azt javasoljuk, hogy előbb használjuk egy ideig a lakást/irodát, mielőtt nekilátnánk az okosításának. Egyrészt van elég más teendőnk a beköltözésig, és bizonyosan lesznek előre nem várt kiadásaink is, másrészt valamennyi használat után érezzük majd valóban, mit is érdemes kényelmesebbé, gazdaságosabbá, felügyelhetővé tenni (mert bizonyosan felesleges pl. minden fali konnektort vezérelhetővé alakítani). Van azonban pár dolog, amire már az építéskor vagy a felújítás során érdemes figyelni, mivel egyszerűbbé, és így olcsóbbá teszi majd később az automatizálással kapcsolatos munkálatokat és eszközöket.

Központ nélkül is használható Z-Wave-es eszközök

Ebben a cikkben olyan Z-Wave-es eszközöket mutatunk be, amelyek önállóan vagy esetleg párba asszociálva képesek központi egység nélkül is a funkciójuk ellátására. Villanyszerelők különösebb okosotthonos ismeretek nélkül, azonnal használhatják a legtöbb megoldást.

.