thomeee írta:...Tudnátok ezekben a kérdésekben segíteni vagy véleményt mondani?
EZT javaslom elolvasni!
A kérdéseidre nem igen lehet objektív választ adni. Érdemes lenne megnézni mindegyik kezelőfelületét, mobil alkalmazását, melyik szimpatikus Neked, melyik esik kézre már első ránézésre is. A programozás grafikus panelekkel működik mindenhol, nagy különbség nincs köztük. Az ár/érték arány is teljesen egyedi, kinek mi értékes a meglévő funkciók közül. A legtöbb eszközt a VERA-k támogatják, a gyártó csak központot kínál, így létkérdés neki, hogy minél több eszközt támogasson, illetve minden erőforrását erre koncentrálhatja. Megbízhatóságban sem igen látunk különbséget, aki nem megbízhatót gyártott, az már nem létezik. A support lehet talán a legfontosabb, viszont ez meg hullámzó, illetve rajtunk keresztül tudsz segítséget kérni mindhárom gyártónktól.
Valami ilyesmit tudnék mondani:
Fibaro: a legtöbb embernek tetsző, látványos grafikus kezelőfelület. Sok egyéb eszközt is gyárt a cég, így azokkal mindig bizonyosan hibátlan lesz a kompatibilitás. Tehát ha sok Neked tetsző eszközt találsz a Fibaro kínálatában, akkor vélhetően nagyon kevés kérdésed és kompatibilitási problémád lesz. A Home Center 2-t programozhatod akár LUA nyelven is, profik így kb. mindent meg tudnak valósítani, amit csak egy programozási nyelvvel lehet.
Zipato: igen kedvező áron már kapsz tőlük teljesen jól használható központot, ráadásul jelenleg csak nekik van érintőképernyővel egybe épített, sokaknak ez nagyon hasznos a bejárati ajtó mellett. Könnyen össze lehet kötni több és különböző Zipato központot (bár ehhez már Premium licenc kell), így hatlamas épületekben is használható. Egyedülálló módon, hardvermodulokkal bővíthető, így nagyon sok mindenhez (pl. KNX, 433 MHz) illeszthető. Hamarosan teljes magyar nyelv lesz benne (dolgozunk rajta már egy ideje).
Vera: a legtöbb eszköz – beleértve audió/videó berendezéseket is – kompatibilis vele, különböző szoftveres plugin-eken keresztül. Világszerte nagyon sokan fejlesztenek ilyeneket házilag is, nem csak a gyártó. Kezelőfelülete nem különösebben csicsás és színes, inkább elegáns és letisztult, sokaknak ez jön be. A legkisebb modellben is van már LUA, a Vera Plus-ban és Secure-ban pedig Bluetooth, Wifi és Zigbee is, így nagyon sok, gyakran a Z-Wave-esekenél olcsóbb eszközöket is kezel, így esetenként olcsóbban oldható meg az adott feladat.
Szóval azt érdemes végiggondolni, mely képességekre lehet majd szükséged, és melyik az a központ, ami ezeket leginkább tudja. De az általunk kínálatak közül egyikkel sem tudsz nagyon mellé nyúlni.